Портал Громадянської мережі ОПОРА та TechSoup “Дані міст/Apps4Cities” - це портал відкритих міських даних. Він містить дані у машиночитному форматі (csv, json, xml, gtfs) про різні сфери життя міст України (освіта, екологія, дозвілля, транспорт, кримінал, медицина та інші).

На порталі “Дані міст/Apps4Cities” завантажено набори даних, які були отримані у відповідь на інформаційні запити до місцевих органів влади і, частково, з Єдиного порталу відкритих даних України, а також надані командою EasyWay.

Цей ресурс був створений для того, щоб громадяни могли отримати потрібну інформацію про свої міста у зручному форматі, активісти та розробники - дані для аналізу, розробки сервісів для міста, а бізнес та влада - можливість покращити свою роботу.

Наразі в Україні, особливо на місцевому рівні, існує проблема з отриманням відкритих даних (в машиночитному форматі). Тому Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup в рамках проекту “Дані міст/Apps4Cities” працює в напрямку розвитку відкритих даних в містах України, щоб було розуміння “для чого” та “для кого” потрібно відкривати дані, які з них є пріорітетними для місцевих мешканців, активістів, бізнесу та влади, та які відкривати дані технічно правильно.

Портал “Дані міст/Apps4Cities” - це майданчик для всіх бажаючих не тільки створювати на основі вже отриманих нами даних сервіси для міст, для громадян, для бізнесу та влади, а й пропонувати, надавати свої набори даних, отримані у відповіді на запити або в результаті власної діяльності.

Запропонувати або надати свої набори даних Ви можете надіславши на електронну скриньку danimist@opora.org.ua з темою листа "Пропонуємо набір/набори даних"

Портал розроблений на відкритій платформі CKAN. Для даних ми використовуємо Creative Commons Attribution License, яка дозволяє всім користувачам повторно використовувати, поширювати дані, що містяться на порталі “Дані міст/Apps4Cities” з обов’язковим посиланням на джерело даних.

Портал data.danimist.org.ua розроблено в рамках всеукраїнського проекту “Дані міст/Apps4Cities”, який реалізовує Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Одним із компонентів Проекту є Apps4Cities Challenge. Це конкурс міських сервісів на основі відкритих даних, обрання проектів-переможців, а також їх подальша інкубація та розвиток.

Відбиратимуть ідеї за допомогою професійного журі, а також шляхом інтернет-голосування. Переможці отримають грошові призи для реалізацій ідей щодо сервісів для міст.

Детальніше про конкурс

Про проект Дані міст та конкурс Apps4Cities Challenge читайте також на його сайті та сторінках у соціальних мережах Facebook та Twitter.